הרשמה לניוזלטר

כל המבצעים והעדכונים ישירות אליך למייל


מדריך לנוגע המתחיל

מאת: נעמי | ריפוי פשוט

מדריך לנוגע המתחיל...

ארבעה יישומים שתוכל להביא אל תוך המגע כדי שיהיו לך  'ידיים טובות',

ותעצים את יכולות הריפוי הטבעי הקיימות בך לטובת המשפחה, הילדים והחברים

תחווה שקט פנימי שמחה ואחדות, הנחוצים בימים אלו...

ואולי הכי חשוב, תחווה חיבור. בינך ובין העצמי הגבוה. מתוך החיבור תוכל למצוא תשובות, יכולות ואפשרויות שאולי עדיין לא דמיינת. וזו רק ההתחלה...

 מי אני?

נעמי גולדברג הגעתי אל עולם הריפוי הטבעי דרך זן-שיאצו. זו דרך של הקשבה עמוקה ואחדות. 27 שנים כבר עברו כהרף עין בעודי מכשירה מאות מטפלים, ונוגעת ברבים. לאט לאט, נפתחו הדברים והבשילו בתוכי ונהיו פשוטים ומדויקים. כך שבמדריך זה תקבל את העיקר. ושתוכל ליישם בסביבתך הקרובה.

אם ברצונך ללמוד יותר, אפשר לרכוש כאן את הספר זן-שיאצו – מגע במרחב. הוא נכתב עבור תלמידי בשנת 2000, כיוון שהם טענו, ובצדק, שמה שאני מלמדת, לא כתוב בספרי השיאצו השונים.

 הקדמה קצרה

לפעמים החסר הגדול ביותר, מביא אותנו היישר ליעוד. בדרכים המופלאות של אלוהים. אפשר לסכם מסע של חיים שלמים בשני משפטים: 'הכל לטובה' ו'אהבת לרעך כמוך'

המשפט הראשון, 'הכל לטובה',  הנחה את דרכי אל עולם הזן-שיאצו, בינואר 88, כשהכלניות פרחו ביער. מפגש זה, אותו יזמתי ויצרתי, הניע אותי למסלול חיי. לגעת -למלא את החוסר. להינגע - למלא את החוסר, ואז ללמד – ישר מהבטן, מהשיעור הראשון. או למעשה, להיות כלי בידי ההדרכה הגבוהה שמלווה אותי מאז ועד היום.

המשפט השני , 'ואהבת לרעך כמוך', מלווה את ארבעת העקרונות של ריפוי פשוט:

'ואהבת' – הדרך הישירה להתחבר ללב ולעצמי הגבוה, או כפי שהוא נקרא לעיתים – ניצוץ הנשמה.

 'לרעך' – אל האדם שמולך, ההשתקפות שלך, שמעירה אותך לקיום ולנס החיים.

 'כמוך' – אהוב תחילה את עצמך. הכל מתחיל בתוכך. או כמו משפט משיר שאוהבת: 'זה מתחיל מבפנים ומתגלגל החוצה'. אז בואו ונתחיל להתגלגל...

 

מפתח ראשון - חיבור לאדמה

מהו חיבור לאדמה?

עבורי, תנו לי עץ עתיק שהרוח נושבת בין עליו, או סלעים חלקים במדבר, אדמת העמק עם הניחוח שאחרי הגשם, ואני מאושרת. רק מבקשת להשתרע בתוך הכלום הגדול ולחלום. מאז שאני קטנה, אהבתי את האדמה. בילדותי הרגשתי שהפרחים הם החברים שלי. למה? כי יכולתי לסמוך עליהם שישובו לפרוח שנה אחר שנה. (על אנשים כנראה קצת פחות...)

אל השיאצו הגעתי כשבתרמילי אלפי שעות טיול ברחבי ארצנו, וברחבי העולם. חוויתי הרים וגיאיות. שיטפונות וקשתות מרהיבות, וזו הייתה השפה המוכרת לי. שפת הטבע והאדמה.

ופתאום התבקשתי לגעת. להישען. ולראשונה, החוויה הייתה עוצמתית לא פחות מאשר מפל נחל ערוגות בשעת זרימה. והתחלתי להבין בגופי ולפרק לגורמים את העיקרון הראשון – חיבור לאדמה.

לכדור הארץ, הידוע גם כגאיה, יש תודעה. היא קיימת בכל צמח, אצה, קונכייה ופיל. וגם בנו. למדנו דרכים לרתום צמחים ובעלי חיים לטובתנו, ותודעה שאינה מפותחת , גרמה לנו להביא את הכדור האחד והיחיד שלנו לסכנה קיומית. על יד ניצול משאבי טבע וזיהום. שכחנו את האחדות המקשרת בין כולנו. בניה של אמא אדמה.

לכן, להביא ריפוי לעצמנו, ולסובבים אותנו, כזה שנובע מהאדמה, משפיע כהד חוזר אל האדמה. אם תעשו את הטיפולים בחוץ, מתחת לעץ, תחושו את הרוח משתנה ברגע בו נוצר החיבור. באמת....

כדי להתחבר לאדמה, יש להביא את המודעות אליה. כלומר, לנקודה בגופנו שנוגעת באדמה, או בכיסא. בדרך כלל זה הישבן או הרגליים. המודעות לנקודת המגע, תביא מיד לזרימה בעמוד השדרה ולהזדקפות מבפנים. מה זורם שם? זורם שם אור, שמקורו בכדור הארץ. הוא נכנס אלינו דרך איברי המין, עולה ללב ומשם עובר לידיים ולקדקוד הראש, בו נמצא פתח היציאה. אפשר להיעזר בנשימה להסעת האור בגוף.

העובדה שאנרגיית האדמה זורמת אל הלב, לפני הראש, מעודדת אותנו להתבונן ברגשות העולים בנו. כל רגש. פחד, עצב, כעס, שמחה ואהבה. כולם מתנות מים האנרגיה בתוכו אנו חיים.

אני אוהבת להתחבר לאדמה על ידי דימויי קרניים מהטבור אל הרגליים שיוצרות משולש, וההשתקפות של הקרניים בקרקע. דימוי זה מחבר מרכזי אנרגיה עם אנרגיית האדמה ומעצים את החיבור. כדאי לתרגל זאת לאורך היום ברגעים שונים.

התועלות: חיוניות ותחושת חיבור ושמחה. אנרגטיות, ובהירות מחשבתית. זו ממש תרופה נוגדת עייפות. מומלץ גם להוריד נעליים וללכת יחפים, ולצאת לטבע בשקט.

למי שנוהג ללכת, אני ממליצה להקשיב לאנרגיה הבאה מהאדמה בכל צעד.

ועוד טיפ קטן, הזינו את האדמה. פזרו את השאריות האורגניות תחת עץ, וכסו בהרבה עלים. זה לא מסריח... וזה יחזיר לאדמה הרבה אנזימים וחומרי קורט שנחוצים לה. וכשיורד הגשם, החזיקו בה. הריחו, חושו. מגע הינו החוש של האדמה.

 מפתח שני – לחץ שווה

'לחץ שווה' מאפיין את שיטת הריפוי זן-שיאצו. שיווי משקל ואיזון הם המפתח לריפוי. מדוע? כיוון שבגופנו שוכנו שתי תודעות. מודע ותת המודע. החיבור אליהן עובר דרך שתי מערכות עצביות – סימפתטית ופארה-סימפתטית. הראשונה קשורה לעולם המודע. והשנייה למרחב העמוק והמשמעותי בתוכנו – עולם התת מודע, בו טמונים הזיכרונות, חוויות, טראומות וכו'. ריפוי עמוק, יגע במרחבים אלו ויאפשר תנועה, היזכרות ושחרור.

שיזוטסו מסונגה, שפיתח את זן-שיאצו ביפן, היה פסיכולוג בהכשרתו. 'לחץ שווה' הינו מושג מתחום הפסיכולוגיה, בו בודקים מה המרחק על פני הגוף ששתי נקודות לחיצה באותו המשקל מורגשות כאחד. אחת מתרומותיו הענקיות לעולם השיאצו, היא ההקפדה על 'לחץ שווה' בזמן הטיפול.

 'לחץ שווה' מוביל אל המערכת הפארה- סימפתטית. אל מה שמעבר. ויש משמעות לעבודה איטית לאורך זמן. נסו להיות חצי שעה בלי תזוזה. העוצמה עבור המטופל היא לאין שיעור.

כשאנו נעים תוך הקשבה לחיבור לאדמה וללחץ שווה, אנו נעים כמו חיות: חתול, כלב או פיל. כיוון שהם נעים מתוך חיבור רציף לאדמה עם ארבעת גפיהם. תכונה זו מאפשרת להם 'לשמוע' דברים הנסתרים מעיננו, כגון רעידות אדמה, או מתי אתה מתכוון לצאת לטיול... כשאנו מתרגלים זאת במגע, האדם שאתנו מרפה, נרגע ומתמסר. והפלא ופלא, גם לנו נעים. זו הרגשה של חיבוק טוב. זה בדיוק המגע שקיבלנו כשהיינו תינוקות ויכלו לתמוך בנו בקלות בכל הגוף. זה מגע שמיד משדר זיכרון קדמון של אהבה והכלה. ומי יכול לעמוד בפני אהבה?

אבל יש כאן עוד משהו, הנטייה הטבעית של רובנו היא לעבוד דרך הראש. וזה מתבטא בהנחת ידיים, כשבסיס כף היד לוחץ יותר. אבל, אם תניחו יד מול יד, כמו בתמונה, תגלו שהמרכז אינו נוגע. מרכז זה הינו הביטוי של הלב, ברפואה סינית. הלב שאחראי על התקשורת בדיבור ובמגע. ולכן, כשאתם מניחים יד, שימו לב, לתמיכה שמקבל מרכז כף היד מהשוליים. תשומת הלה הזו, תחזק את החיבור לקרקע, ואת האנרגיה הזורמת דרככם.

חשוב מאד מאד מאד!!! כשאתם עובדים ונוגעים, ודאו שנוח לכם. אם תתאמצו, לא תמצאו.

מפתח שלישי – תנועה ספירלית

ספירלה היא הלוגו של אלוהים. את המשפט הזה שמעתי מאשה חכמה. התבוננות בטבע הסובב אותנו, מראה את זה בכל מקום. מקונכיות ועד לסערות הוריקן. מקנוקנת של גפן ועד לבורג פשוט. מבנה של ספירלה מאחד בתוכו את ה YIN  וה YANG.

אלו הם הכוחות הבאים מהשמיים לאדמה ומהאדמה לשמיים. ואנו, היצורים היחידים שמקבלים כוחות אלו במאוזן, כיוון שאנו הולכים רק על שתי רגליים ולא על ארבע, כמו יונקים אחרים.

אם ספירלה היא הלוגו של אלוהים, הרי יש באפשרותה להראות לנו את הדרך לעומק. כלומר למקום בו נמצא הניצוץ האלוהי. לא פחות. ושם מתרחש ריפוי ושינוי.

אפשר לראות את התנועה הספירלית בתהליך התהוות העובר ברחם. גם אופן ההתפתחות של התינוק, מכוון אותו ללמוד את העולם סביבו, ולמצוא בתוכו את ההתפתחות הספירלית המובילה להתהפכות, ישיבה, עמידה והליכה. וכך מתפתחים המוח ומערכות הגוף השונות.

אפשר לראות תנועה ספירלית במצוקות שעיצבו את חיינו. כל פעם נחזור לאותו השיעור, עד שנלמד אותו לעומקו.

כשבאים לגעת, ואנו בחיבור לאדמה ובלחץ שווה, השלב הבא הוא להיות מודע לתנועה ספירלית שיכולה להיות מזערית או רחבה. (כמה שיותר קטן, עוצמתי יותר). זוהי הסיסמה הפותחת את הדלת לשכבות הפנימיות, בהן שוכן הזיכרון הבין תאי.

כשאנו נוגעים באופן הזה לאורך זמן במקום כואב, הכאב יחלוף. זן-שיאצו הינו עבודה איטית, כמו של האדמה. פרח לא צומח ביום אחד. גם הבמבוק הגבוה ביותר, נמצא באדמה כחמש שנים לפני פריצתו החוצה.

תנועה ספירלית מובילה אותנו אל מה שנסתר מהעין.

האם יש חשיבות לכיוון הספירלה? – כן ולא. הכיוון הנכון יגרום לך לנעימות ופתיחה. הכיוון הלא נכון, יהיה קשה להכלה ומאד לא נעים.

 מפתח רביעי - אחדות

אנו אחד

הלוואי ונתפוס לעומקו את העיקרון הזה. אנו אחד. נבראנו בצלם אלוהים, והדמיון רב מהשוני. כולנו חולקים אהבה וכאב. סקרנות ויכולת לתקשר. אנו חולקים חמלה, סליחה ונדיבות שמקורן באחדות, ולומדים שיעורים של כעסים ופחדים בהם אנו נופלים אל אשליית ההפרדה והשוני.

כשזה מגיע לריפוי במגע, זה פשוט. אם נבראנו בצלמו ודמותו, הרי, הגב שלי, הוא כמו הגב שלך, וגם הכליות והלב והידיים וכו'. כי עברנו את אותו התהליך ברחם. ולכן, כשאני באה לגעת, למשל בגב, ושמתי לב לשלושת העקרונות הקודמים: חיבור לאדמה, לחץ שווה ותנועה ספירלית, השלב הבא בעודי נחה, הינו להעביר את תשומת הלב למקום המקביל בגופי. אפשר להיעזר בכדור אור שניצור בעיני הדמיון. וכך אנו יוצרים תנועה אנרגטית בגופנו, שמשפיעה אל מי שאנו מטפלים בו.

זה ייקח את יכולות הריפוי העוברות דרככם הרבה קדימה. אני בטוחה שתשתאו לקסם שמתרחש. אני עדיין משתאה גם אחרי שנים רבות.

יצירת קשר עם המטפל

1900-72-15-82 שלוחה 250

מאמריםהתחברות מטפלים

על מנת לנהל את המידע אודות העסק שלכם, מאמרים תמונות עליכם להתחבר למערכת.

הזינו אימייל וסיסמא כפי שהם שמורים במערכת.

במידה ואינכם רשומים לאתר, באפשרותכם להירשם לאתר.