הרשמה לניוזלטר

כל המבצעים והעדכונים ישירות אליך למייל


מקורן הרגשי של מחלות - ע"פ תאוריית המרידיאנים

מאת: טל | מטפל בשיאצו ורפואה סינית

"לא להאמין כמה כוחות וכמה כעס יכולים להיות בגוף של בן אדם אחד, כמה שהגוף שלו יכול להחזיק, את כל הכאב ואת כל הזיכרונות ואת כל הגעגועים, את כל מה שאישה יכולה להחזיק אצלה ברחם, גבר יכול להחזיק בעצמות ובשרירים, אבל ללדת הוא אף פעם לא יולד ולהתנפח הוא לא מתנפח, הוא רק נהיה קשה וכבד מבפנים, כמו מלא עם אבנים, עוד אבן בבטן ועוד אבן ועוד אבן, כמו מחצבה הגברים נהיים מכל הילדים האלה שאנחנו אף פעם לא יולדים. . ."

ותודה למאיר שליו שהפליא לתאר כיצד רגשות גורמים לזרימת האנרגיה בגוף להיתקע. ברפואה הסינית אנו מכירים מסלולים שונים שבהם זורמת האנרגיה. לכל מסלול ישנם תפקידים מסוימים. ישנם מרידיאנים הנקראים "מסלולים מתפצלים" ותפקידם להוביל אנרגיה רגשית מתוך הגוף החוצה. כאשר האנרגיה הרגשית אינה מעובדת כראוי היא נתקעת ב"מסלולים המתפצלים". ממש כמו סחף ולכלוך בקרקעית של נחל האנרגיה הרגשית מצטברת ועם הזמן ההצטברות יכולה להוביל לחסימה של זרימת האנרגיה. אז תהיה פגיעה בסוג נוסף של מרדיאנים הנקראים "מסלולי השרירים והגידים", שתפקידם להזין את הרקמות האורטופדיות באנרגיה. "מסלולי השרירים והגידים" הם אלה שמאפשרים לנו לנוע בגמישות וכוח. חסימה במרידיאנים אלה תתבטא בכאבים, טווח תנועה מוקטן, דלקות במפרקים ופגיעות אורטופדיות שונות.

הבנה זו של התפתחות המחלה היא אחד מהעקרונות המנחים את המטפלים ברפואה סינית בבואם לטפל בבעיות כמו כתף קפואה, עקמת, כאבי ברכיים, פריקות חוזרות וכו'. המטרה העיקרית של המטפל היא ליצור תנועה שתנקה את האנרגיה התקועה ותשיב את הזרימה במרידיאנים לאיתנה.

כאשר הפגיעה ב"מסלולים המתפצלים" נמשכת זמן רב ואינה מטופלת היא עלולה להוביל לפגיעה ב"מרידיאנים הראשיים". פגיעה כזו יכולה להחליש את הגוף ואת התפקודים של האיברים השונים ולהתבטא במחלות שונות של האיברים הפנימיים.

יצירת קשר עם המטפל

1900-72-15-82 שלוחה 86

מאמריםהתחברות מטפלים

על מנת לנהל את המידע אודות העסק שלכם, מאמרים תמונות עליכם להתחבר למערכת.

הזינו אימייל וסיסמא כפי שהם שמורים במערכת.

במידה ואינכם רשומים לאתר, באפשרותכם להירשם לאתר.