הרשמה לניוזלטר

כל המבצעים והעדכונים ישירות אליך למייל


חשיבות הזריזות בטיפול אורטופדי

מאת: קרן | רפואה סינית עתיקה ושיאצו

חשיבות הזריזות

 
מי מאיתנו לא סובל מדי פעם מכאבים בגב,במפרקים או בשרירים?

בדרך כלל זו תפיסות שרירים חולפת, אך לעיתים הבעיה מורכבת יותר, ועלולה לנבוע מדלקת, לחץ על עצב, בלט או פריצת דיסק, קרע בשריר, שבר או שינויים בחוליות.
לא משנה מה הסיבה, בכל מקרה זה כואב ומפריע לתפקד ולישון.אנחנו מאבדים ימי עבודה ושעות שינה, סובלים ולא יכולים להמשיך עם חיינו כסדרם.

אנו פונים לקבל עזרה.
רופא המשפחה ירשום לנו משכחי כאבים שאולי יעזרו ואולי לא ויפנה אותנו הלאה לאורתופד ולפיזיוטרפיה.
כשנתקשר למוקד זימון תורים לרפואה מקצועית, נגלה שעבור תור למקצועות הללו נדרש מאיתנו לחכות כמה שבועות עד כמה חודשים, וגם אחרי שכבר נגיע לאורתופד, כנראה שהביקור אצלו יארך דקות ספורות שבהו יערוך בדיקות גופניות ואז ישלח אותנו לנוח ולחזור באם הבעיה ממשיכה. 
אולי נקבל זריקה של סטרואידים  או שנשלח לצילומים ובדיקות נוספות כדי לאבחן את מקור הבעיה. ואז שוב חכיון ושוב לראות רופאים ואולי ניתוח שיכול לעזור.

במקרה הטוב הקלנו על הכאבים ויש לנו אבחנה ברורה,ובמקרה הפחות טוב, אנחנו סובלים מאוד ולא יודעים ממה בדיוק וכמה זה עוד ימשך, ובינתיים מעמיסים על הגוף תרופות חזקות.
הזמן שבו אנו מחכים לטיפול במקרים רבים לא מיטיב עם הבעיה ולעיתים אף מחמירות התופעות.

לאור התנסותי עם מערכת הבריאות בעקבות תאונה שעברתי ומנסיונן של מטופלות שלי שעוברות את אותה מסכת, אני רוצה להדגיש כאן את החשיבות של טיפול מהיר.

בראייה של הרפואה הסינית כל הפרעה בגוף מתחילה קודם כהפרעה אנרגטית-חולשה או חסימה אנרגטית.
ככל שהמצב נמשך ולא נפתר אנרגטית, האנרגיה מתחילה להתגבש.
האנרגיה שהיא הכח המזרים את הדם בגוף, משפיעה על זרימת דם פחותה למקום או מתבטאת כהפרעה בזרימת הדם באותו המקום.בעקבות כך עלולים להתגבש גם חומרים שונים ולא רצויים באיזור הפגוע.
ההפרעה בזרימה התקינה, גורמת לאיזור להיות חשוף ופגיע יותר לפגיעות חיצוניות או לפתוגנים כמו לחות,רוח או קור שיכולים "להתמקם" באיזור הפגוע.  
ההפרעה גדלה וכך הרקמות מסביב לאיזור מתחילות להתארגן אחרת בהתאמה למצב החדש.גידים נמתחים,  שרירים מתקשחים, קצות עצבים נלחצים,דלקת עלולה להתפתח,נפיחות או בצקת.
כלומר ככל שעובר הזמן ללא טיפול נכון, הגוף מקבע את המצב הפגוע וכך קשה יותר להחזיר את המצב לקדמותו.

ברפואה הסינית יש דגש על יעילות הטיפול המוקדם.דוגמה טובה היא בשיתוקים כגון פציאליס שאם מטפלים בהם בימים הראשונים להופעתם, היעילות גדולה בהרבה מאשר כעבור כמה שבועות,חודשים או שנים.
אותו עקרון נכון גם לגבי מצבים רפואיים אחרים, מגידולים למיניהם ועד פציעה אורתופדית.
ככל שנפנה לטיפול מוקדם יותר כך גדלים הסיכויים להחלמה מהירה והקלה בסבל, וככל שידחה הטיפול, הסבל עלול לגבור ויקח יותר זמן ומשאבים להבריא.

רפואה סינית (הכוללת דיקור,שיאצו,טווינא וצמחי מרפא),עובדת דרך הרובד האנרגטי ומעודדת את הגוף לחזור לאיזון ולרפא את עצמו.להזרים אנרגיה ודם בערוצים שבהם יש הצטברות, ולחזק את המקומות שזקוקים לחיזוק.
חשוב להגיע לרופא מקצועי ולבצע את הבדיקות הנדרשות, אך כדי לתת מענה מיידי לסבל ולקדם את תהליך הריפוי, מומלץ ורצוי לקחת טיפולים משלימים שיכולים להועיל מאוד במצבים הללו.
טיפולים כגון כירופרקט,רפואה סינית,שיאצו ,טווינא,עיסוי ,פזיוטרפיה ועוד.
בשונה מהרפואה הקונבנציונלית, האבחון והטיפול ברפואה סינית ובמקצועות משלימים מכוונים על טיפול בשרש הבעיה, ותוך כדי כך תהיה הקלה גם בסימפטומים.
את חלק מהטיפולים ניתן למצוא בקופ"ח משלימה.וכמובן שניתן לפנות באופן פרטי לטיפול ארוך ומעמיק יותר במחירים דומים.

זכרו ,מהיר יותר=יעיל יותר.
מקווה שמצאתם הכוונה בדברי. אשמח לענות לשאלות.

קרן תל-אור קלמן -רפואה סינית עתיקה ושיאצו       
טל. 052-3632426
יצירת קשר עם המטפל

1900-72-15-82 שלוחה 63

מאמריםהתחברות מטפלים

על מנת לנהל את המידע אודות העסק שלכם, מאמרים תמונות עליכם להתחבר למערכת.

הזינו אימייל וסיסמא כפי שהם שמורים במערכת.

במידה ואינכם רשומים לאתר, באפשרותכם להירשם לאתר.